baner5.gif (19745 bytes)
  

Hasan Yaşar Özfidan Yazıyor...  hasanozfidan1@hotmail.com

   23.07.2007.

.
HALK ATATÜRK'ÜN MİRASINI YEDİRMEDİ!
Kısacası  Halkımız  ülkemizde  dönen  çeşitli entrikalara  ve oynanmak istenen oyunlara alet olmamıştır.
.

      HALK ATATÜRK'ÜN MİRASINI  YEDİRMEDİ!

    Halkımıza   cahil, rüştünü ispat etmemiş gözüyle bakanlara ibret olsun!  Son seçimlerde   klasik  politika  güdenlere ve Atatürkün mirasını yemek isteyenlere prim vermedi ve sandığa gömdü!

       BAYKAL  İSTİFA!

     CHP nin oyları açıklanandan daha az.  Çünkü  yapılan ittifakla bunların          içinde DSP ye verilen  oylarda var. Dolayısıyla  CHP nin  Mecliste kazandığı 111 Milletvekili  Sandalyesi  gerçek  dağılımı göstermiyor. Kesin listelerin açıklanmasının hemen ardından DSP ye gidecek Milletvekilleriyle CHP nin Meclisteki sandalyesi Dahada aşağılarda olacak.  Halk   CHP yi Sandığa gömdü!  Sayın   Baykal  acilen  istifa etmeli. Şu ana kadar istifa kararını açıklamaması bile ne kadar koltuğa bağımlı biri ve samimiyetsiz olduğunu açıkça göstermektedir.

       BAHÇELİ   İSTİFA!

     Hezimete uğrayan diğer bir Parti ise MHP dir.  Seçimlerde MHP %10 Barajını aştı. Ama Hezimete uğramaktan  kurtulamadı.  Daha önceki seçimlerde barajı aşamadıkları için Milletvekili çıkaramayan ve ülke barajına takılan MHP  bu  seçimlerde  ülke  barajına  takılmadı ama,  beklenenden çok az milletvekili Parlamentoya  gönderdi.  Güneydoğuda artan terör olaylarıyla popülaritesi artmasına rağmen  Meclise  70 Milletvekili göndermesi,  alınan başarısızlığın açık göstergesidir. Bu bağlamdada daha önce  istifa etmiş ve istifasını geri alan Sayın Devlet Bahçelinin  aradan geçen süreç içinde  hatalarından ders   alarak partiyi daha iyi duruma getiremediği bu seçimlerde açıkça gözükmektedir.  Sayın  Devlet Bahçeli, bu sefer istifasını geri almamak üzere  MHP Genel Başkanlığından hemen istifa etmelidir. 

     Kısacası  Halkımız   ülkemizde  dönen  çeşitli entrikalara  ve oynanmak istenen oyunlara alet olmamıştır. Halkın vermiş olduğu bu   mesaj açık ve net bir şekilde algılanmalıdır ve ders alınmalıdır.   Buna Ordunun üst kademesinde bulunan komutanlarda  dahildir.

 

                                                                                                                                           SEVGİLERİMLE.

                                                                                                                                        Hasan  Yaşar  Özfidan.

                                                                                                                                         Hukukçu - Ekonomist.

                                                                                                                                           Araştırmacı   Yazar.

 

 

Türkiye'nin Tarafsız Haber Sitesi - www.ekonomikcozum.com
Yazarların yazıları kendi görüşlerini içermektedir. Yazıların yayına alınmaları yazarlar tarafından yapılmaktadır. Ekonomikçözüm Haberin kontrolüne tabi değildirler.