Gazlogkoy01y.jpg (16999 bytes) Avukat Hukuk Özgeçmiş Kimdir Hasan Özfidan Benresoz.jpg (23197 bytes)

Özgeçmiş.

 

                Hasan Yaşar Özfidan. Karşıyaka'da doğdu. Ilk Türk Motorunu 12.03.1937 Tarihinde Karşıyaka’da yapan Hasan Özfidan'ın oğludur. İlk orta ve lise eğitimlerini Karşıyaka'da tamamladıktan sonra, Ege Üniversitesi İşletme Fakültesi, İşletme Ekonomisi Bölümünü bitirdi. Ardından, Ege Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Geliştirme Merkezi ve Yaşar Bilgi İşlemde Bilgisayar Programcılığı eğitimlerini aldı Askerlik görevini Eğridir Dağ ve Komando Okulunda eğitim aldıktan sonra Yedek Subay olarak Bolu Komando Tugayında tamamladı. Anavatan Partisi Karşıyaka İlçe Teşkilatı kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Ardından politikayı bıraktı. En son olarak, Amerika’dan Uluslararası Hukuk Lisans, ardından Uluslararası Kamu Hukuku Tezli Yüksek Lisans Eğitimlerini aldı. Halen, Uluslararası Hukuk alanında doktora yapmaktadır.

                 Ülkemizin ekonomik yönden daha iyi duruma gelmesi için Susurluk kazasından sonra, uzun ve ciddi araştırmalar yaparak hazırlamış olduğu detaylı çözüm yollarını www.ekonomikcozum.com Adı altında bir sitede topladı.

                Hürriyet Gazetesi tarafından düzenlenen ve ülkemizin ekonomik yönden daha iyiye gitmesi için neler yapılabilinir temasını içeren "Ben olsam." Adlı yarışmada ödül aldı. Ayrıca, Dünya Bankası tarafından desteklenen bu çalışmaları, birçok üniversite, akademisyen ve birçok üniversite öğrencisinin ilgisini çekmekte ve bu sitedeki bilgiler, başta üniversiteler olmak üzere çeşitli yerlerde kaynak olarak gösterilmektedir. Bunlara örnek olarak www.istanbul.edu.tr/iktisat/trikt.htm, http://homepage.uludag.edu.tr/~ufukb ve www.ceterisparibus.net Siteleri gösterilebilinir. Son olarak Arjantin Ekonomik Krizinin bilimsel açıklaması olarak yazmış olduğu yazı, uluslararası alanda kabul görmüştür.

                      Halen www.haberx.com/ozfidan Sitesinde ekonomi ve siyaset ağırlıklı köşe yazıları yazmaktadır. Çoğu zaman yazılarına yazılı basında yer verilmektedir.

                  Evli ve bir çocuk sahibi olup, yabancı dil olarak İngilizce bilmektedir. Ciddi, uzun süren bilimsel araştırmalar yapmakta, ekonomi, hukuk ve bilimsel alanda yazılar yazmaktadır. Yazmış olduğu yazılar, İngiltere Kraliçesi dahil, Bilim Dünyası tarafından kabul görmektedir.

                   Son olarak öğrenmenin sonu yoktur düşüncesiyle Temel Tıp, Alternatif Tıp, Anatomi, Fizyoloji ve Mikrobiyoloji dallarında olmak üzere Tıp alanında sertifika programlarına katıldı. Ekonomi, Hukuk ve Tıp Alanlarında çeşitli araştırmaları ve buluşları mevcuttur. Şuanda Uluslararası Hukuk alanında Doktora yapmaktadır. İyi bir öğrencidir. Görüldüğü gibi, hala öğrenmeye devam etmektedir. Geçmişteki hatalardan ders çıkartarak öğrenmeye ve bilimsel araştırmalarına devam etmektedir.

.

SEVGİLERİMLE.

  Hasan Yaşar Özfidan.

   LL.M. Uluslararası Hukukçu - Ekonomist.

  Araştırmacı   Yazar.

 

ANA SAYFA